Przewodnicząca Rady Instytutu wyróżniona!

Sylwia Czubkowska, redaktor prowadząca SW+ i przewodnicząca Rady Instytutu Zamenhofa znalazła się w gronie sześciorga najlepszych dziennikarzy typowanych przez redakcję „Press” jako potencjalni kandydaci do nagrody Dziennikarza Roku. Oprócz w artykule „Mają za sobą dobry rok” zostali wymienieni: Agata Kondzińska, Ściapan Puciła, Dariusz Rosiak, Janusz Schwertner i Andrzej Stankiewicz.

Zdaniem „Press” Czubkowska w ostatnim roku pokazała nie tylko, że posiada dojrzały warsztat, ale także potrafi skutecznie przeobrazić się z dziennikarki w skuteczną szefową. „Z dziennikarki zajmującej się gospodarką i nowymi mediami zamieniła się we współtwórczynię dynamicznie rozwijającego się Magazynu Spiderʼs Web+, którego ambicje sięgają znacznie dalej niż zrozumiały opis zjawisk technologicznych” uzasadnia magazyn. I dodaje, że szefowa Rady Instytutu Zamenhofa pokazuje, że „dziennikarstwo wciąż może być pasją realizowaną z entuzjazmem, który nie rezygnuje z krytycznego myślenia”.

Dziennikarz Roku to jedna z najważniejszych nagród dziennikarskich, przyznawana od 1997 roku przez dwumiesięcznik „Press”. Kandydatów do nagrody zgłaszają redakcje z całej Polski (poza redakcją „Press”, która jedynie co roku rekomenduje wybranych przez siebie dziennikarzy). Zwycięzcą zostaje osoba, którą wskaże najwięcej redakcji. W roku 2019 Dziennikarzem Roku został niezależny dziennikarz Tomasz Sekielski, a rok wcześniej Bertold Kittel z TVN.