Kary dla dziennikarzy Trójki Strzyczkowskiego

Polskie Radio zwolniło dyscyplinarnie nieformalnego rzecznika protestu przeciwko upolitycznieniu Trójki i zarzutom wobec Marka Niedźwieckiego, Ernesta Zozunia. Inni dziennikarze, awansowani przez Kubę Strzyczkowskiego, który próbował przez kilka miesięcy ratować antenę, zostali odsunięci od pracy, albo przeniesieni.

Ernest Zozuń, jak donoszą WirtualneMediapl i Press.pl, pismo z informacją o zwolnieniu dyscyplinarnym miał dostać pocztą wysłaną do domu. Dziennikarz, który w czasach gdy Trójką kierował Strzyczkowski został kierownikiem działu aktualności, zapowiada skierowania sprawy do sądu i nie chce komentować powodów zwolnienia, które zostały mu przedstawione w piśmie.

Wśród ukaranych jest też dwoje innych kierowników, wyznaczonych przez Strzyczkowskiego. Sylwia Hejj, szefowa publicystyki miała zostać odsunięta od pracy. Nie została formalnie zwolniona, ani zawieszona, a jedynie usunięta z grafików. Dziennikarka nie komentuje sprawy, przebywa na zwolnieniu lekarskim. Mariusz Owczarek, mianowany kilka miesięcy temu na kierownika muzycznego, został przeniesiony do portalu polskieradio.pl.

Według WirtualnychMediów prace może stracić też dziennikarz muzyczny Bartosz Gil, zawieszony kilka miesięcy temu po tym jak Listę Przebojów „Trójki” wygrała piosenka Kultu „Twój ból jest lepszy niż mój”. Kilka dni temu pytania dot. jego zwolnienia miało trafić do związków zawodowych.