Fotoreporterka Agata Grzybowska zatrzymana przez policję

Dziennikarka relacjonowała protest, który miał miejsce przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej w poniedziałek 23 listopada. W chwili zatrzymania wykonywała obowiązki zawodowe. Została przewieziona na komisariat policji przy ul. Wilczej w Warszawie i wypuszczona po 2 godzinach.

Z nagrań video i fotografii udostępnionych na Twitterze i Facebooku wynika, że podczas zatrzymania, Agata Grzybowska próbowała wylegitymować się pokazując policjantom legitymację prasową z wyraźnym napisem PRESS. Funkcjonariuszy otoczyli inni dziennikarze i fotoreporterzy informujący o tym, że zatrzymana przez nich osoba jest dziennikarką. Mimo to policjanci nie przerwali działań.

Agata Grzybowska została następnie przewieziona na komisariat policji przy ul. Wilczej w Warszawie. Po dwóch godzinach opuściła komisariat w asyście swojej pełnomocniczki. Z komunikatu policji wynika, że „została zatrzymana w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta”. Zatrzymana dziennikarka nie odniosła się dotąd do tych zarzutów.

Agata Grzybowska to fotoreporterka związana z RATS Agency. Współpracuje także z Gazetą Wyborczą i Associated Press.

Żródła:

  1. Onet

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strajk-kobiet-dziennikarka-zatrzymana-i-zwolniona

2. Gazeta.pl

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26540489,strajk-kobiet-fotoreporterka-agata-grzybowska-zatrzymana-przez.html