Reporterzy Bez Granicy apelują o wycofanie zarzutów wobec Grzybowskiej

fot. Andrzej Hulimka/FORUM

Organizacja Reporterzy Bez Granic (RSF) domaga się od polskich władz wycofania wszelkich zarzutów wobec fotoreporterki Agaty Grzybowskiej. Dziennikarka, pracująca dla kolektywu RATS i Gazety Wyborczej, usłyszała po poniedziałkowych protestach zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Organizacja podkreśla, że działania przeciwko dziennikarce są naruszeniem wolności mediów. „Zatrzymanie i zarzuty wobec Agaty Grzybowskiej to przekroczenie kolejnej granicy w naruszaniu wolności mediów. Policja powinna chronić dziennikarzy w czasie ich pracy, a nie przeszkadzać im w pracy. Żaden kraj Unii Europejskiej nie powinien w ten sposób naruszać wolności mediów” apeluje Pavol Szalai, szef europejskiej sekcji RSF.

Reporterzy, w swoim oświadczeniu, przywołują też zarzuty nienoszenia maski i używania wulgaryzmów wobec Angeliki Pitoń, dziennikarki Gazety Wyborczej i użycie przez policję siły wobec dziennikarzy OKO.press, Gazety Wyborczej, Gazety Polskiej Codziennie i reportera obywatelskiego Włodka Ciejki w czasie listopadowych protestów.

Źródło:
https://rsf.org/en/news/poland-drop-charges-against-reporter-who-covered-womens-rights-protest-rsf-says

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *