Roman Giertych chce kary więzienia dla dziennikarza TVP

Były lider Młodzieży Wszepolskiej i LPR, a obecnie adwokat czołowych polityków PO, skierował prywatny akt oskarżenia z art. 212 kodeksu karnego przeciwko Cezaremu Gmyzowi. Roman Giertych chce dla berlińskiego korespodenta TVP kary roku bezwględnego więzienia i 200 tys. złotych nawiązki.

Pozew dotyczy komentarzy Gmyza wygłoszonych w połowie października na antenie TVP. Wypowiedzi korespodenta TVP pojawiły się tuż po zatrzymaniu Giertycha przez CBA w sprawie rzekomego działania na szkodę spółki giełdowej należącej m.in.: do Ryszarda Krauze. Żona adwokata, też prawniczka, Barbara Giertych zapowiedziała wtedy pozwy przeciwko Gmyzowi, Samuelowi Pereirze i Piotrowi Nisztorowi.

Cezary Gmyz pozew skomentował na twitterze. „Mam za sobą kilkadziesiąt w większości wygranych procesów związanych z wykonywaniem przeze mnie zawodu dziennikarza. Ale dziś jest przełom. @GiertychRoman żąda w prywatnym akcie oskarżenia nie tylko pieniędzy ale i kary bezwzględnego więzienia. Super”. Pojawiła się tez odpowiedź Giertycha, który napisał w tym samym portalu społecznościowym, że „jak Pan okaże skruchę, wyda swoich Mocodawców i przeprosi, to może zgodzimy się na rok prac społecznych. Proponowałbym po 20 h. tygodniowo pracy w ośrodku leczenia uzależnień.”

Źródło:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/roman-giertych-oskarza-cezarego-gmyza-z-art-212-kk-zada-wiezienia-i-200-tys-zl-nawiazki
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26562028,giertych-zada-dla-gmyza-kary-bezwzglednego-wiezienia-adwokat.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *