TVN24 z holenderską koncesją

W poniedziałek rano zarząd TVN SA wydał komunikat w którym poinformował, że stacja informacyjna TVN24 będzie nadawała nawet wtedy, kiedy nie otrzyma koncesji przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Powodem jest nadanie jej w Holandii.

W oświadczeniu opublikowanym na stronie TVN24.pl czytamy, że „najważniejszą misją TVN24 jest zapewnienie widzom stałego dostępu do niezależnych, opartych na faktach i sprawdzonych informacji”.

„Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność” – kontynuuje zarząd spółki.

„Chcemy też z całą stanowczością podkreślić, że uzyskanie koncesji dla kanału TVN24 w Holandii w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, z jakim mamy do czynienia w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. W obecnym kształcie uderza ona we wszystkie nasze kanały, w tym w TVN, podważając wolność słowa, niezależność mediów oraz własność prywatną. Ponownie apelujemy do władz o odrzucenie tej szkodliwej nowelizacji. Jesteśmy też w pełni zdeterminowani, by bronić prawa naszych widzów i wszystkich Polaków do wolnych mediów i wolnego wyboru” – poinformowano.

W ubiegłym tygodniu w całej Polsce organizowane były protesty w sprawie „lex TVN”. W Sejmie złożono także apel dziennikarzy w obronie TVN, pod którym podpisało się ponad 1 tys. przedstawicieli mediów.